Výuka angličtiny


Co je Callanova metoda?

Callanova metody výuky byla vyvinuta panem Robinem Callanem v 60. letech 20. století na univerzitě v Cambridge ve Velké Británii. Metoda se vyvíjela 15 let a v současnosti podle ní učí více jak 600 škol po celém světě. Patří mezi přímé metody. Žádné klasické „biflování“, jazyk se musí stát reflexem.

Metoda je určena jak pro dopspělé, tak pro děti. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé studenty, kteří se potřebují rozmluvit a zbavit ostychu. Začátečníky zase potěší rychlý pokrok v mluvě. Všichni studenti „musí“ mluvit každou hodinu již od začátku. Vše je začínajícím studentům metody vždy vysvětleno před lekcí, nebo je student s průběhem hodiny již seznámen z ukázkových videíí na těchto stránkách.

Callanova metoda výuky nutí studenty hovořit celou hodinu, jelikož musí neustále odpovídat na lektorovy otázky. Tímto způsobem brzy překonají počáteční rozpaky a získají jistotu při konverzaci. Otázky jsou navíc formulovány tak, aby se procvičila vždy jak daná slovní zásoba, tak gramatika a struktura věty.

Vedoucí kurzů Štěpán Hýsek se zabývá angličtinou již několik let. Strávil tři roky ve Velké Británii, kde pracoval a vzdělával se na North Hertfordshire College, Hitchin. Je držitelem certifikátu FCE.

Jazykové centrum bylo v Semilech založeno 1.2.2012. V centru se vzdělává okolo 70 studentů. Kurzy jsou určeny pro dospělé a děti od 8 let. Je zde také možnost firemních kurzů.